- Тип
- Ексклюзив Ексклюзив
- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Vitagro вперше експортувала біометан до ЄС

Група компаний Vitagro здійснила перший тестовий експорт біометану до Європейського союзу через газотранспортну систему України. Про це Delo.ua повідомила пресслужба компанії.
Згідно з повідомленням 7 лютого було експортовано тестову партію обсягом 720 MWh, що відповідає 68 куб. м газу. Компанія ERU доставить біометан від українсько-словацького кордону до Німеччини.
Надалі біометановий завод Vitagro на Хмельниччині вироблятиме для подальшого експорту 3 млн куб. м газу на рік, що еквівалентно річному споживанню близько 2 тис. німецьких домогосподарств.
В компанії зазначили, що вже розглядають можливість подальших інвестицій у біометанові проєкти. Зростаючий попит ЄС на екологічно чистий біометан у поєднанні зі зростанням цін на викиди вуглецю робить його все більш привабливим ринком для українських виробників та іноземних інвесторів.
"Ми вже маємо план подальшого розвитку біометанових проектів", — повідомив директор з інвестицій та розвитку бізнесу групи Vitagro Сергій Савчук.
Україна почала експортувати біометан трубопроводом до Європи
Раніше Енергетична митниця повідомляла, що 6 лютого 2025 року було здійснено перше оформлення митної декларації на експорт біометану трубопровідним транспортом до Європи. Обсяг першої поставки біометану в ЕС склав 67 тис. кубометрів.
9 січня дві українські компанії Vitagro і "Галс-Агро" вже закачали до підземних сховищ газу перший мільйон кубометрів біометану, але експорт ще не починався.
Як повідомлялося, група компаній Vitagro з початку жовтня закачує біометан до українських ПСГ – близько 6 тис. куб м на добу. Компанія планувала у листопаді розпочати експорт біометану до Європи, але за інформацією ExPro, експорт біометану поки не здійснювався. Очікувалося, що перший експорт біометану з України може відбутися в січні 2025 року.
Пізніше біометан у мережу став віддавати завод агрохолдингу "Галс-Агро" в Чернігівській області річною потужністю 3 млн куб. м.