НБУ курс:

USD

41,55

+0,04

EUR

46,75

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,49

41,42

EUR

46,75

46,31

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

НКЦПФР виключила компанію із списку сумнівних проєктів й видала їй ліцензію

реєстр
Компанія Gonzo Invest видалена з переліку скам-проєктів / Freepik

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виключила ТОВ "Гонзо Інвест" зі списку сумнівних проєктів і видала компанії ліцензію на інвестиційне консультування. 

Про це повідомив голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

У серпні 2023 року компанія Gonzo Invest була включена до списку ненадійних інвестиційних проєктів (scam-проєкти від англ. scam - афера, обман) через відсутність ліцензії та ознаки ненадійності.

"Але згодом компанія відреагувала на зауваження, подала необхідні документи та пройшла усі перевірки НКЦПФР", – зазначив Магомедов

В результаті — повноцінний вихід у правове поле: компанія отримала ліцензію на інвестконсультування та виключена зі списку scam-проєктів.

Відповідно до практик Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) український регулятор продовжує моніторинг ненадійних інвестпроєктів.

На що звернути увагу інвесторам

За інформацією НКЦПФР, найпоширенішими ознаками сумнівності проекту, які повинні насторожити інвесторів, є наступні:

  • великий відсоток гарантованої дохідності (деякі проєкти пропонують дохідність у 100%); 
  • відсутність відповідних дозволів, реєстрації в країні залучення інвестицій та ліцензій (проєкт не має жодних офіційних регуляторних дозволів і ліцензій в країні, де вона залучає гроші. При цьому, інвестору пред’являють "ліцензії" закордонних сумнівних організацій); 
  • агресивний маркетинг (сюди входить масштабна, яскрава, багатообіцяюча реклама, велика кількість позитивних відгуків на сайті компанії, рекомендації відомих блогерів, тощо); 
  • відсутність фізичного офісу; 
  • відсутня акредитація інвестора; 
  • підозрілі або неперевірені біографії менеджерів; 
  • відсутність підписаних документів; 
  • настійлива пропозиція залучати друзів родичів, знайомих; 
  • приховування права власності.

Повний список проєктів наведений на офіційній вебсторінці Комісії в розділі "Захист прав інвесторів". У разі відсутності інформації про певний сумнівний проєкт у зазначеному розділі, потенційні інвестори можуть самостійно проаналізувати його на предмет сумнівності, або звернутися з відповідним запитом до регулятора.

Що таке scam-проєкт?

Scam – так називають проекти, які втрачають довіру користувачів та закриваються, не виконавши зобов'язання перед інвесторами. У бізнесі це поняття асоціюється з компаніями, які порушують умови співробітництва.

У квітні НКЦПФР включила до списку ненадійних інвестиційних проєктів ще п’ять кейсів. Всього наразі в переліку знаходиться понад 433 scam-проєкти.

OSZAR »